AKTUALITY Z VYŠŠÍCH STRANÍCKYCH ORGÁNOV

Nachádzate sa tu

Kandidát na prezidenta SR Maroš Šefčovič

Kariérny diplomat JUDr. Maroš Šefčovič, PhD. sa narodil 24. júla 1966.

Vysokoškolské štúdium začal v roku 1984 na Vysokej škole ekonomickej v Bratislave. V rokoch 1985-1990 študoval na Moskovskom štátnom inštitúte medzinárodných vzťahov. Právnická fakulta UK v Bratislave mu v roku 1994 nostrifikovala diplom a priznala titul doktor práv (JUDr.). Na Právnickej fakulte UK v Bratislave absolvoval v rokoch 1996-2000 postgraduálne doktorandské štúdium medzinárodného a európskeho práva, zavŕšené priznaním hodnosti PhD.

R. Raši: Implementácia stratégie digitálnej transformácie môže zo Slovenska urobiť jednu z najvyspelejších digitálnych krajín Európy

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) dnes predstavil Stratégiu digitálnej transformácie Slovenska, ktorá kladie dôraz najmä na aktuálne technológie, ako je napríklad umelá inteligencia. Vládna stratégia je prostriedkom pre úspešnú digitálnu transformáciu Slovenska, pričom nadväzuje na programové vyhlásenie vlády SR na roky 2016 – 2020. Obsahuje i akčný plán realizácie. Implementácia môže zo Slovenska do roku 2030 reálne urobiť jednu z najvyspelejších digitálnych krajín Európy. 

TSK prostredníctvom dotačných schém v roku 2019 prerozdelí rekordných takmer 700 tisíc eur

Až takmer 700 tisíc eur rozdelí Trenčiansky samosprávny kraj v budúcom roku medzi autorov kultúrnych alebo športových podujatí, umelcov či environmentálnych nadšencov. O jednej tretine tejto sumy budú rozhodovať priamo obyvatelia kraja prostredníctvom Participatívneho-komunitného rozpočtu.

Prečo sa Róbert Fico rozhodol kandidovať na ústavného sudcu a ako to celé dopadne?

Prijme Maroš Šefčovič ponuku strany Smer - SD kandidovať na prezidenta? Aj na tieto otázky som odpovedal v relácii RTVS “O 5 minút 12”. Miestami sa v diskusii s mojimi opozičnými súpermi aj zaiskrilo. Ak ste to nesledovali, môžete si pozrieť tento skrátený výber mojich vyjadrení.

Zdroj: https://www.facebook.com/ErikTomasSR/videos/271723106831750/

 

Zajtra to bude už 74 rokov odvtedy, ako sa Prešovčania dočkali oslobodenia spod nacistickej okupácie

POCTA SLOBODE

Zajtra to bude už 74 rokov odvtedy, ako sa Prešovčania dočkali oslobodenia spod nacistickej okupácie. 
Dnes sme si toto radostné, ale aj smutné výročie pripomenuli a vzdali tak úctu všetkým obetiam druhej svetovej vojny. Nádej, sloboda a demokracia, ktoré odvtedy máme, využívajme s rozumom. 
A spoločne vytvoríme lepšiu budúcnosť.

Zdroj: https://www.facebook.com/pellegrini.peter/posts/1197133523787383

Stránky