Tour de Baška 2017

Nachádzate sa tu

5. 7. 2017


Tour de Baška 2017


Symbolicky na Trenčianskom hrade, na mieste, kde Jaroslav Baška pred niekoľkými dňami ohlásil opätovnú kandidatúru na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja, začal oficiálnu predvolebnú kampaň. Presnejšie, odpočet jeho práce za posledné štyri roky a tiež predstavy a ambície, ktoré ponúka pre náš kraj.
Keď urobiť odpočet, tak potom priamo v teréne a medzi ľuďmi. Počas prázdnin na Tour de Baška 2017 znovu navštívi každý kút Trenčianskeho kraja, čo premenené na drobné znamená 25 dní a etáp, 276 obcí a miest a viac ako 1100 kilometrov. Jaroslav Baška chce priamo s ľuďmi debatovať, čo sa za uplynulé obdobie podarilo, kde treba pridať, kde nás tlačí päta. Chce otvorene hovoriť o problémoch v jednotlivých častiach kraja i smelých plánoch na najbližších päť rokov.
Komunálna politika sa dá robiť od stola či cez noviny, ale nie je nad priamy kontakt s občanmi. Budeme za vami chodiť už tradične na bicykli, ebikoch, aj v sprievode dvoch elektromobilov – veď je to živá súčasť revolučného projektu Zelená župa.
V prvej etape s názvom Trenčianska zamierili do 11 obcí v okruhu krajského mesta. Štart bol priamo v ňom, na hrade,  67-kilometrová trať viedla cez Soblahov, Trenčianske Stankovce, Selec, Motešice, Mníchovu Lehotu..., finále  v Petrovej Lehote. 
Teraz sa už etapový kolotoč rozkrútil naplno až do posledného dňa prázdnin.
O každej z potuliek krajom budeme podrobne informovať slovom, obrazom i kamerou. Na pranieri isto budú dôležité, vážne témy ako kvalita ciest, autobusové spoje, zdravotníctvo, stredné školy, sociálne služby, mnohé iné praktické problémy, ktoré síce nie sú v kompetencii župy, ale vieme pri nich poradiť, posunúť do povedomia.
V piatej etape s názvom Novomestská zavítal cyklistický pelotón do nášho okresu na čele s poslancom NR SR a  županom Jaroslavom Baškom, poslancom NR SR Dušanom Bublavým a ďalšími cyklistami prešli 32,6 km so zastavením v deviatich obciach 1. Považany, 2. Potvorice, 3. Brunovce, 4. Horná Streda, 5. Pobedím, 6. Očkov, 7. Podolie, 8. Častkovce, 9. Čachtice a etapu zakončili v Novom Meste nad Váhom.

Nuž, do skorého videnia a dobicyklovania, priatelia!

 

     

Aktuality