Dušan Bublavý

Nachádzate sa tu

Poslanec NR SR

 

2. 6. 2018

Medzinárodný deň detí je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. Medzinárodný deň detí sa zvyčajne  oslavuje každoročne 1. júna. Na Slovensku sa slávi od roku 1952. Je to deň v roku, na ktorý sa tešia všetky deti, pretože to je ich deň. Myšlienka Medzinárodného dňa detí vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí v Ženeve, v Švajčiarsku v roku 1925.

Malá
25. 5. 2018

Udalosť roka. Presne dnes tak prví cyklisti, ktorí absolvovali premiérových 13,4 km Vážskej cyklotrasy v sedle bicykla, označili otvorenie novej cyklotrasy medzi Hornou Stredou a Novým Mestom nad Váhom.

Malá
14. 5. 2018

Dňa 14.mája 2018 sa krátko po 09.00 hodine, po zaznení sirény začalo súčinnostné cvičenie integrovaného záchranného systému, na ktorom sa zúčastnili Hasičský a záchranný zbor Nové Mesto nad Váhom, DHZO Pobedim, DHZO Čachtice, Dopravná zdravotná služba a Policajný zbor SR. Išlo o taktické cvičenie zamerané na likvidáciu požiaru opony kultúrneho domu s následnou evakuáciou zranených osôb z ohrozeného objektu.

Malá
13. 5. 2018

Deň matiek je špeciálny čas povedať našim mamám ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili. Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám. Tento rok si v obci Častkovce Deň matiek pripomenuli 13. mája o 14:00 hodine v sále Kultúrneho domu. Na úvod srdečne privítal starosta obce Dušan Bublavý všetkých prítomných, na záver odovzdal kvietok každej mamičke i babičke.

Malá
3. 5. 2018

Každoročne si obyvatelia podbradlianskeho kraja pripomínajú výročie úmrtia významnej osobnosti slovenských národných dejín, pochádzajúcej z Košarísk – generála Milana Rastislava Štefánika. Astronóm, vojak, politik a generál M.R. Štefánik tragicky zahynul pri návrate do svojej vlasti.

Malá
30. 4. 2018

Nad mestom Stará Turá sa od pondelka 30. apríla 2018 týči máj. Stavanie mája je tradícia, ktorá symbolizuje jar a prebúdzanie sa prírody po zime. Spoluobčanom sa prihovorila primátorka mesta Anna Halinárová a poslanec NRSR Dušan Bublavý.

Spracovala: Katarína Peterková

Malá