Dušan Bublavý

Nachádzate sa tu

Poslanec NR SR

 

25. 8. 2018

Druhá svetová vojna patrí k najtragickejším obrazom v našej histórií. Neodmysliteľnou súčasťou tohto tragického konfliktu bolo i Slovenské národné povstanie.

Na jeho odkaz i obete, si každoročne spomenieme pri pamätníku na vrchu Roh Lubina. Inak tomu nebolo ani tento rok a v sobotu 25. augusta, kde sme si i my, spoločne s obyvateľmi nášho kraja a rôznymi významnými hosťami, pripomenuli už 74. výročie SNP.

Malá
24. 8. 2018

V dnes už zaniknutej osade Nárcie, na mieste kde pociťujeme smútok ale i odvahuť a obetu bojovníkov, ktorí sa tu postavili fašizmu, sme si v piatok 24. augusta 2018 pripomenuli  74. výročie Slovenského národného povstania.

Malá
29. 7. 2018

Spracovala: Katarína PeterkováVeľká Javorina patrí k miestam, kde majú Slováci a Česi k sebe najbližšie. História novodobých Slávností bratstva Čechov a Slovákov sa začala písať v roku 1990, keď na Veľkej Javorine vyrástol pamätník česko-moravsko-slovenskej vzájomnosti. V nedeľu 29. júla 2018 si špecifický a nadštandardný vzťah medzi dvoma krajinami prišli počas 26.

Malá
19. 7. 2018

V malých obciach, ale aj státisícových slovenských mestách si starostovia a primátori prilepšia o stovky eur. Bojuje za to desiatka smeráckych poslancov novelou zákona, ktorá sa po novom dostala už do medzirezortného pripomienkového konania. 

Malá
15. 6. 2018

Zvýšenie platov starostov a primátorov má priniesť novela zákona o právnom postavení a platových pomeroch starostov obcí a primátorov miest, ktorú predložil poslanec NRSR Dušan Bublavý. Právna norma by mala tiež obmedziť navyšovanie základného platu starostov a primátorov prostredníctvom rozhodnutia obecného zastupiteľstva zo súčasných 70 na 60 percent. Novela upravuje aj odstupné pre šéfov miest a obcí.

Malá
8. 6. 2018

V rámci tradičného podujatia Dni mesta pribudlo k nositeľom titulu osobnosť mesta päť nových laureátov.

Čestná cena sa udeľuje popredným osobnostiam mesta, ktoré výraznou mierou prispeli k jeho rozvoju a zviditeľneniu v rôznych oblastiach života.

V tomto roku cenu získalo päť osobností z oblasti medicíny, športu, komunálnej politiky, školstva a spoločenského a kultúrneho života.

Malá