aktuality

Nachádzate sa tu

Hody v Častkovciach

Tradičné hodové slávnosti v obci Častkovce odštartovali slávnostným prestrihnutím pásky pri príležitosti rozšírenia miestnej materskej školy. Tá patrí medzi 21 materských škôl v Trenčianskom kraji, ktoré vďaka schváleným financiám z eurofondov zvýšili svoju kapacitu.  

OSLAVY 75. VÝROČIA SNP NA VRCHU ROH LUBINA

Druhá svetová vojna patrí k najtragickejším obrazom v našej histórií. Neodmysliteľnou súčasťou tohto tragického konfliktu bolo i Slovenské národné povstanie.

Na jeho odkaz i obete, si každoročne spomenieme pri pamätníku na vrchu Roh Lubina. Inak tomu nebolo ani tento rok a v sobotu 24. augusta, kde sme si i my, spoločne s obyvateľmi nášho kraja a rôznymi významnými hosťami, pripomenuli už 75. výročie SNP.

Spracovala: Katarína Peterková

Nové hasičské auto v Krajnom

Dňa 23.7.2019 bolo Dobrovoľnému hasičskému zboru v Krajnom slávnostne dané do užívania nové hasičské auto značky IVECO DAILY. Kľúče od vozidla slávnostne odovzdala ministerka vnútra Slovenskej republiky p. Denisa Saková. Slávnostného odovzdania motorového vozidla sa zúčastnili ctení hostia a to: poslanec NR SR a predseda TSK p. Jaroslav Baška, poslanec NR SR p. Dušan Bublavý, prezident Hasičského a záchranného zboru SR p. generál Alexander Nejedlý, generálny sekretár DPO SR p. Vendelín Horváth, riaditeľ Krajského riaditeľstva HaZZ v Trenčíne p.

Predsedovia a poslanci parlamentov Vyšehradskej štvorky sa stretli na futbalovom ihrisku v Poprade

Predsedovia a poslanci parlamentov Vyšehradskej štvorky sa stretli na futbalovom ihrisku Národného tréningového centra v Poprade. Na ihrisku nechýbal ani poslanec NRSR Dušan Bublavý.

Existujú situácie kedy sa dokážu koaliční i opoziční poslanci spojiť a ťahať za jeden povraz. Dokázali to aj koncom týždňa v Poprade, kedy sa v zápase tímov politikov z V4 v jednom tíme objavili koaliční i opoziční poslanci.

Spracovala: Katarína Peterková

Deň mesta Nové Mesto nad Váhom

V rámci tradičného podujatia Dni mesta pribudlo k nositeľom titulu osobnosť mesta päť nových laureátov.

Čestná cena sa udeľuje popredným osobnostiam mesta, ktoré výraznou mierou prispeli k jeho rozvoju a zviditeľneniu v rôznych oblastiach života.

V tomto roku cenu získalo päť osobností z oblasti medicíny, športu, komunálnej politiky, školstva a spoločenského a kultúrneho života.

74. výročie oslobodenia obce Podolie

Na spomienkovú slávnosť, 74. výročie oslobodenia obce Podolie prijali pozvanie aj  poslanec NR SR Dušan Bublavý, členovia z Klubu generálov SR, z Klubu vojakov SR a OV SZPB Nové Mesto nad Váhom. Celá slávnosť začala sv. omšou pri soche Božského srdca, ktorú slávil náš pán farár vdp. Štefan Šoka a vojenský kňaz vdp. Michal Križák. Po sv. omši nasledovala Hymna SR, po ktorej predniesla zástupkyňa starostu Daniela Maráková krásnu báseň od M. Rázusa s názvom Matka. Všetkých prítomných privítal a hostí menovite predstavil pán starosta Rastislav Bobocký.

Stránky