aktuality

Nachádzate sa tu

Diskusia "AKO ĎALEJ PO ŠKOLE" so študentami stredných škôl

V pondelok 6.5.2019 sa uskutočnila diskusia "AKO ĎALEJ PO ŠKOLE" so študentami stredných škôl v okrese Nové Mesto nad Váhom. 

Diskusia vznikla s iniciatívy našej členky Kataríny Peterkovej pod záštitou poslanca NRSR Dušana Bublavého v spolupráci s okresnou organizáciou strany Smer SD, a našími členmi Ľubomírom Miklánkom, Michalom Bartekom a Kvetoslavou Hejbalovou. 

Cieľom diskusie bolo oboznámiť študentov stredných škôl s problematikou pracovného trhu, uplatnením sa na ňom a s rôznymi uskaliami s tým spojenými. 

Spomienka pri príležitosti 100. výročia tragickej smrti generála Milana R. Štefánika na Bradle

K Mohyle M. R. Štefánika sa na Celonárodnej spomienkovej slávnosti 100. výročia jeho tragického skonu prišli pokloniť tisícky ľudí z celého Slovenska. Medzi nimi aj vojnoví veteráni, najvyšší ústavní predstavitelia, poslanci NR SR, zastupcovia štatnej a verejnej správy. Na oslavách sa zúčastnil aj poslanec NRSR Dušan Bublavý, našu okresnú organizáciu zastupovali  Ľubomír Miklánek, Katarína Peterková a Martin Lednický.  Ministerku armád Francúzskej republiky Florence Parly sprevádzali ministri obrany SR a ČR Peter Gajdoš a Lubomir Metnar.

Pietny akt k oslobodeniu mesta Nové Mesto nad váhom

V piatok 5.4.2019 sa uskutočnilo v Novom Meste nad Váhom pietne stretnutie k 74.výročiu oslobodenia mesta. Za prítomnosti splnomocnenej veľvyslankyne Rumunska na Slovensku Steluty Arhire, predstaviteľov mesta a významných hostí si občania pripomenuli hrdinské činy rumunských vojakov, ktorí položili svoje životy pri oslobodzovaní Nového Mesta nad Váhom.

Česť ich pamiatke!

Spracovala: Katarína Peterková

 

Stránky