aktuality

Nachádzate sa tu

Vaďovce oslávili 625. výročie prvej písomnej zmienky

Vaďovce oslávili 625. výročie prvej písomnej zmienky

Oslavy 625. výročia prvej písomnej zmienky o obci Vaďovce sa uskutočnili v sobotu 12. augusta v priestoroch Kultúrneho domu a futbalového ihriska vo Vaďovciach. Počas formálnej časti osláv ocenila starostka obce Alžbeta Tuková  vybraných občanov za prínos obci Vaďovce. Podujatia sa osobne zúčastnili poslanec NRSR a predseda TSK Jaroslav Baška,  poslanec NRSR a TSK Dušan Bublavý, poslankyňa TSK a primátorka mesta Stará Turá Anna Halinárová.

Cyklotrasa Horná streda - Nové Mesto nad Váhom už v novembri

Už v novembri sa cyklisti prevezú po prvej časti 100 km projektu Vážskej cyklotrasy

Vážska cyklotrasa, ktorá bude tvoriť základnú kostru cyklistických komunikácií v kraji, naberá reálne rozmery. Na pôde Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja dnes podpísali zmluvu o výstavbe jej prvého úseku, vedúceho od hranice s Trnavským samosprávnym krajom do Nového Mesta nad Váhom, v celkovej dĺžke 13,4 km.

Hlasujte za Naj dedinku - Nová Bošáca

Hlasujte za Naj dedinku - Nová Bošáca

Katka Brychtová a Martin Nikodým navštívili malebnú obec Nová Bošáca v okrese Nové Mesto nad Váhom, kde ich privítali jej srdeční obyvatelia...

Zapojte sa do hlasovania o NAJ dedinku Slovenska a podporte obec z nášho okresu. Dedinka, ktorá dostane najviac hlasov, získa čestný titul NAJ dedinka Slovenska 2017. Hlasovanie trvá od 7. júla do 31. augusta.

XXV. Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov na Javorine

Štvrťstoročnica Slávností bratstva Čechov a Slovákov na Javorine

Veľká Javorina – symbol, majestát, história a mnoho ďalšieho by sa dalo spomenúť pri najvyššom vrchu Bielych Karpát. Pre nás, ktorí si ctíme už takmer 170-ročný odkaz našich predkov v duchu československej spolupatričnosti a vzájomnosti, znamená najmä každoročné stretnutie obyvateľov zo slovenskej a českej strany priamo na hraničnom pomedzí.

Celonárodné oslavy sv. Cyrila a Metoda - Devín

V areáli hradu Devín, kam v roku 863 na pozvanie veľkomoravského kniežaťa Rastislava prišli vierozvestovia Cyril a Metod, sa uskutočnili celonárodné oslavy štátneho sviatku, pripomínajúceho 1154. výročie cyrilo-metodskej tradície. Podujatie sa začalo o 16.30 h. V programe sa predstavil tanečný a spevácky zbor Umeleckého súboru Lúčnica, recitátorka Ida Rapaičová a herec Jozef Šimonovič. 

K účastníkom osláv na hrade Devín sa prihovoril predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD), ktorý prevzal záštitu nad podujatím. 

DEŃ MESTA

Bohatý sprievodný program prilákal na Námestie slobody v Novom Meste nad Váhom množstvo ľudí. Návštevníci si mohli vychutnať koncert skupiny MF z Nového Mesta nad Váhom, Slovak Tango či skupiny Hex. Záver Dňa mesta patril ohňostroju.

Dňa mesta v Novom Meste nad Váhom sa okrem predsedu TSK zúčastnil aj poslanec Národnej rady SR, poslanec Zastupiteľstva TSK a starosta obce Častkovce Dušan Bublavý a poslankyňa z TSK a zároveň viceprimátorka Nového Mesta nad Váhom Kvetoslava Hejbalová.

Stránky