aktuality

Nachádzate sa tu

Návšteva Európskeho parlamentu v Štrasburgu

V dňoch 22. – 24.október 2019 sa okresná organizácia strany SMER - SD a študenti stredných škôl okresu Nového Mesta nad Váhom zúčastnili zájazdu do Štrasburgu. V priebehu týchto dní sme si mohli pozrieť dominanty mesta Štrasburg nielen z pohľadu pešej turistiky, ale aj plavby loďou. Počas návštevy Európskeho parlamentu sme sa v rámci prednášky, oboznámili s činnosťou, poslaním a štruktúrami Európskeho parlamentu. Na pôde Európskeho parlamentu nás privítala europoslankyňa Monika Beňová , ktorá nás poinformovala o práci a činnosti poslancov.

Úcta k starším v obci Častkovce

Október, mesiac ktorý dostal prívlastok mesiac úcty k starším. Mesiac, ktorý  nám pripomína, aby sme si uctili seniorov a prejavili im náklonnosť.  V obci Častkovce je už dobrým zvykom, že starosta obce Dušan Bublavý v tomto čase každoročne pripravuje stretnutie starších občanov, aby si uctil ich vek a poďakoval im za prácu pre rodinu, spoločnosť aj obec. V Dome kultúry čakal na seniorov bohatý kultúrny program, malé občerstvenie a zábava do večerných hodín.

Spracovala: Katarína Peterková

Slovácka jaternica a koštovka pálenky v Trenčianskych Bohuslaviciach

Vôňa zabíjačkových špecialít sa niesla vzduchom v obci Trenčianske Bohuslavice na podujatí s názvom Slovácka jaternica. „Je to jeden z projektov, za ktorý v rámci Participatívneho-komunitného rozpočtu TSK hlasovali ľudia. Vďaka tomu mohlo byť toto podujatie finančne podporené z prostriedkov župy," uviedol trenčiansky župan.

Spracovala: Katarína Peterková

Hody v Častkovciach

Tradičné hodové slávnosti v obci Častkovce odštartovali slávnostným prestrihnutím pásky pri príležitosti rozšírenia miestnej materskej školy. Tá patrí medzi 21 materských škôl v Trenčianskom kraji, ktoré vďaka schváleným financiám z eurofondov zvýšili svoju kapacitu.  

OSLAVY 75. VÝROČIA SNP NA VRCHU ROH LUBINA

Druhá svetová vojna patrí k najtragickejším obrazom v našej histórií. Neodmysliteľnou súčasťou tohto tragického konfliktu bolo i Slovenské národné povstanie.

Na jeho odkaz i obete, si každoročne spomenieme pri pamätníku na vrchu Roh Lubina. Inak tomu nebolo ani tento rok a v sobotu 24. augusta, kde sme si i my, spoločne s obyvateľmi nášho kraja a rôznymi významnými hosťami, pripomenuli už 75. výročie SNP.

Spracovala: Katarína Peterková

Nové hasičské auto v Krajnom

Dňa 23.7.2019 bolo Dobrovoľnému hasičskému zboru v Krajnom slávnostne dané do užívania nové hasičské auto značky IVECO DAILY. Kľúče od vozidla slávnostne odovzdala ministerka vnútra Slovenskej republiky p. Denisa Saková. Slávnostného odovzdania motorového vozidla sa zúčastnili ctení hostia a to: poslanec NR SR a predseda TSK p. Jaroslav Baška, poslanec NR SR p. Dušan Bublavý, prezident Hasičského a záchranného zboru SR p. generál Alexander Nejedlý, generálny sekretár DPO SR p. Vendelín Horváth, riaditeľ Krajského riaditeľstva HaZZ v Trenčíne p.

Stránky