aktuality

Nachádzate sa tu

ZBIERANIE PODPISOV NA VYHLÁSENIE REFERENDA A PÁD TEJTO VLÁDY!

Priatelia, zbieranie petičných hárkov je naplno rozbehnutý. Ak si nemáte kde vytlačiť hárky alebo neviete, kde ich máte poslať.

Máme pre Vás možnosť!

Na dverách okresnej kancelárie SMER-SD máte k dispozícií povytláčané hárky, ktoré po podpísaní môžete vložiť vedľa do schránky.

Kde nás nájdete:

Okresná kancelária SMER-SD Nové Mesto nad Váhom

Fraňa Kráľa 9

Spolu za Slovensko!

 

 

 

VÝZNAMNÁ OSOBNOSŤ NAŠICH DEJÍN – JOZEF MILOSLAV HURBAN

Spoločne s kolegyňami a kolegami sme si pripomenuli veľkú osobnosť J. M. Hurbana pri Mohyle v Hlbokom (okres Senica). Prešlo už 205 rokov od jeho narodenia. Za okres Nové Mesto nad Váhom bola naša členka okresnej rady Zuzana Plevíková. Bol prvým predsedom Slovenskej národnej rady, bil sa za národné práva Slovákov a bol aj jedna z hlavných postáv Slovenského národného povstania, či sa pričinil o náš materinský jazyk. Bol vyhlasovaný za vlastizradcu, divého Slováka a to preto, že veril v svojbytnosť slovenského národa.

R. TAKÁČ: KEĎ NEMAJÚ RIEŠENIA, PONÚKAME IM “KUCHÁRSKU KNIŽKU.” O CENÁCH UŽ MUSIA HOVORIŤ

Vládna koalícia nám už šesťkrát odmietla návrh rokovania o zvyšujúcich sa cenách potravín. Pravdepodobne preto, že nám nevedeli povedať, aké opatrenia majú v talóne. Čo sa v týchto dňoch potvrdilo priamo v obchodoch. Prichádzame teda s návrhom na mimoriane parlamentné rokovanie, v ktorom im jednotlivé opatrenia na zníženie cien ponúkame. Stačí ich len skopírovať a uviesť do praxe. Všetko dostanú doslova na tácke.

XXIX. Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov 2021 Veľká Javorina

Zúčastnili sme sa tradičných slávností bratstva Čechov a Slovákov na Veľkej Javorine. Toto podujatie sa koná vždy posledný júlový víkend, kde sa stretnú návštevníci zo Slovenska, Čiech a Moravy. Za SMER-SD Nové Mesto nad Váhom položila veniec k Pamätníku česko-moravsko-slovenskej vzájomnosti predsedníčka PhDr. Kvetoslava Hejbalová. A za Trenčiansky samosprávny kraj bol v zastúpení za predsedu Ing. Jaroslava Bašku - podpredseda TSK Ing. Jozef Trstenský.

Stránky