aktuality

Nachádzate sa tu

XXIX. Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov 2021 Veľká Javorina

Zúčastnili sme sa tradičných slávností bratstva Čechov a Slovákov na Veľkej Javorine. Toto podujatie sa koná vždy posledný júlový víkend, kde sa stretnú návštevníci zo Slovenska, Čiech a Moravy. Za SMER-SD Nové Mesto nad Váhom položila veniec k Pamätníku česko-moravsko-slovenskej vzájomnosti predsedníčka PhDr. Kvetoslava Hejbalová. A za Trenčiansky samosprávny kraj bol v zastúpení za predsedu Ing. Jaroslava Bašku - podpredseda TSK Ing. Jozef Trstenský.

JE TO UŽ 76 ROKOV OD VÍŤAZSTVA NAD FAŠIZMOM

Považujeme v strane SMER-SD Deň víťazstva nad fašizmom za dôležitý sviatok, ku ktorému sa budeme vždy hlásiť. Preto sme si tradične uctili obete a poklonili sa hrdinom 2.svetovej vojny v Parku J. M. Hurbana pri pamätníku kpt. Ľjubovského, ktorá sa konala pod taktovkou mesta, primátora, zástupca primátora, okresného úradu a protifašistických bojovníkov. Za náš OO SMER-SD NMnV si uctila predsedníčka PhDr. Kvetoslava Hejbalová.

36 000 podpisov!


Priatelia,

chceme sa Vám zo poďakovať za vašu aktivitu počas petičnej akcie.

Vďaka Vám sa podarilo v Trenčianskom kraji vyzbierať viac ako 36 000 podpisov!!!

Ďakujeme! Boli ste úžasní!

1. MÁJ JE OSLAVOU ĽUDÍ, KTORÍ DENNO-DENNE SVOJU PRÁCU ZAMIEŇAJÚ ZA MZDU

Dnes si pripomíname prvý máj, ktorý je medzinárodným sviatkom práce a všetkých pracujúcich. Odbory a robotníci v Chicagu zorganizovali 1. mája 1886 generálny štrajk na podporu osem hodinového pracovného času, kde zásahom štátnej moci prišlo o život 13 ľudí a desiatky utrpeli zranenia. Preto sa v roku 1889 prijalo v Paríži rozhodnutie, ktoré stanovuje 1. máj ako medzinárodný sviatok práce. Na počesť ľudí, ktorí zahynuli v boji za ochranu svojich práv.

NEVERTE KLAMSTVÁM, KTORÉ CHCÚ OHROZIŤ REFERENDUM

NEVERTE KLAMSTVÁM, KTORÉ CHCÚ OHROZIŤ REFERENDUM

Internetom sa šíri nový hoax o neplatnosti podpisových hárkov kvôli odstúpeniu I. Matoviča z funkcie predsedu vlády. Otázka, ktorú obsahujú petičné hárky, bola konzultovaná so špičkovými ústavnými právnikmi, je absolútne korektná a na základe nej bude vypísané referendum o skrátení volebného obdobia súčasného parlamentu. Šírenie tohto hoaxu je ďalším dôkazom, akú paniku spôsobuje súčasnej vládnej moci riziko skorého ukončenia ich humpľovania Slovenska a to tým najdemokratickejším spôsobom, akým je nepochybne referendum.
 

Stránky